Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri temel olarak iki işlevselliğe sahiptir. Birincisi olası hırsızlıkların önüne geçer caydırıcı etkisi vardır, ikincisi ise hırsızlık anında gerekli alarmı vererek, en kısa sürede duruma müdahale edilmesini sağlar.

Makrotek Hırsız Alarm Sistemlerinin kullanım hakkı tamamen satın alan kullanıcıya ait olup, ekstradan aylık yıllık kullanım ücreti veya kirası yoktur, bir kere alırsınız ömür boyu kullanırsınız.

Hırsız Alarm Sistemlerinin yapısından söz edecek olursak; Alarm Paneli, Tuş Takımı (Keypad), Siren, Dedektörler (PIR, Manyetik Kontak, Duman-Gaz-Su Basma Dedektörü) ve Akü (elektrik kesintilerine karşı) gibi temel bileşenlerden oluştuğunu söyleyebiliriz.

Söz konusu alanın genişliği ve diğer yapısal özellikleri dikkate alınarak güvenliğin sağlanabilmesi için gerekli dedektör sayısının doğru bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Makrotek Güvenlik Sistemleri olarak bu noktada biz sizlere yardımcı olmaktayız, hırsızların girebileceği bölgeleri tespit edip gerekli önlemlerin alınmasını sağlamaktayız.

Sektörce bilinen ve kullanılan geleneksel alarm markalarının bir çoğu sabit telefon hattı ile haberleşme sağlar, sabit telefon hattının olmadığı durumlarda ise GSM Modülü SIM Kart üzerinden alarm sinyallerini kullanıcıya ulaştırır. Yeni nesil Makrotek Smart Hırsız Alarm Sistemleri GPRS / GSM veya kablolu internet tabanlı çalışır. Kullanıcıların cep telefonlarına kurulan iOS/Android Mobil Uygulaması sayesinde internetinizin olduğu her yerden alarmınızı açıp kapatabilirsiniz.

Hırsız Alarm Sistemleri Özellikleri

  • Sisteme dahil edilebilen IP kameralar üzerinden istediğiniz zaman ortamı sesli olarak izleyebilir, ortama ses gönderebilirsiniz.
  • Alarm sisteminin devreye girmesi durumunda, sistem içerisinde kamera varsa 60 sn video kaydı yapıp mobil uygulama üzerinden kullanıcılara gönderir, gönderilen bu videoyu istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. Gördüğünüz görüntüleri uygulama üzerinden fotoğraf veya video olarak telefonunuza kaydedebilirsiniz.
  • Akıllı Priz ve Akıllı Anahtar kullanarak evinizdeki elektronik eşyaların kullanımını iOS/Android mobil uygulama üzerinden sağlayabilirsiniz.
  • Mobil uygulama üzerinden dilediğiniz pır ve manyetik kontakları Bypass edebilirsiniz.
  • Alarm sisteminizi Evdeyim ve Dışardayım modu olarak iki ayrı şekilde kurabilirsiniz. Evdeyim modunda iken sadece kapı ve pencerelerde bulunan manyetik kontaklar, dışardayım modunda iken tüm manyetik kontak ve pır dedektörler kurulur.
  • Elektrik ve internet kesintilerine karşı haberleşme sağlayabilmek adına panelde dahili olarak GSM Modülü bulunmaktadır, SIM Kart takılması kullanıcının kendi isteğine bağlı olup her türlü durumda alarmınızın size haber verebilmesi için SIM Kart kullanılmasını Makrotek olarak kullanıcılarımıza tavsiye ederiz.
  • Elektrik kesintisi olması durumunda (SIM Kart takılı ise) tüm kullanıcılar anında haberdar olurlar. Eğer panelde SIM Kart yok ise elektrikler geldiğinde internet bağlantısı sağlanınca bu bildirim telefonunuza ulaşır.
  • Alarm sistemi aktif veya deaktif edildiğinde uygulamanın yüklü olduğu tüm kullanıcılara anlık olarak bildirim gider.
  • Alarm Sisteminin ve Mobil Uygulamanın stabil çalışabilmesi için panelin bağlı olduğu internetin kesintisiz çalışması gerekmektedir. Ayrıca mobil uygulamanın yüklü olduğu telefonun kullanılabilir bir internet bağlantısı olmak zorundadır. Bildirimlerin anlık olarak gelebilmesi için Ayarlar-Bildirimler kısmından gerekli izinlerin verilmiş olması gerekmektedir.
  • Dilerseniz ücreti karşılığında, Makrotek Alarm Kontrol Merkezi ile sinyallerinizin durumunu 7/24 kontrol ediyoruz, olumsuz bir durumla karşılaşılması sonucu gerekli birimlere iletiyoruz. Bu hizmeti almak tamamen kullanıcıya kalmıştır.

Hırsız Alarm Sistemleri Kullanmanın Avantajları

Makrotek Hırsız Alarm Sistemleri kullanmaya başladığınızdan itibaren artık içiniz daha rahat olacaktır. Çünkü biliyorsunuz ki iş yeriniz ya da eviniz, siz oradan ayrılsanız bile koruma altındadır. Üstelik isteğinize bağlı olarak yapılabilecek CCTV ve diğer entegrasyon işlemleri sayesinde bu sistem sadece hırsızlık durumlarında değil, diğer tüm olağan dışı durumlarda da devreye girebilecek ve sizlere anlık olarak kaydedip, görüntüleri akıllı telefonunuza gönderecektir. Siz de güvenli bir hayata adım atmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

MAKROTEK E-BÜLTEN
Makrotek e-bültene abone olarak kampanyalar ve haberler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.