Turnike Sistemleri

Turnike Sistemleri

Turnike sistemleri aynı zamanda turnikeli geçiş kontrol sistemleri olarak tanımlanır.

Turnike sistemleri ya da bir diğer ifade ile turnikeli geçiş kontrol sistemleri nedir, ne işe yarar kısaca özetlersek; daha çok işletmelere özel geliştirilmiş olan bu sistemler, herhangi bir alandaki giriş çıkışları ayrıntılı bir şekilde kontrol etmek ve raporlamak için idealdir.

Ayrıca bu sistemler özelleştirilebilir yapısı olması ile de oldukça kullanışlıdır. Kullanım alanı, işletmenin istek, talep ve ihtiyacı doğrultusunda; parmak izi okuyucu, kart okuyucu ya da yüz tanıma modülü gibi entegrasyonlar başarılı bir şekilde uygulanabilir. Bu sayede söz konusu alanın giriş çıkışları; tam verimlilikte, tam kontrol altında ve tam güvenli bir şekilde sağlanır.

Turnike Sistemleri Çeşitleri

Turnikeli geçiş sistemleri birkaç çeşide ayrılır. Yine işletmenin modeli, uygulama alanı ve diğer kriterleri dikkate alınarak, bu çeşitlerden en ideal olanı tercih edilebilir.

Başlıca çeşitler aşağıdaki gibidir;

  • Boy turnike sistemleri - Bu turnike sistemleri, metalden imal edilir. Yapısal olarak ortalama insan boyunu geçen ve ortalama insan genişliği kadardır. Stadyum girişleri, kamusal alanlardaki WC’lerin girişleri, bu tür sistemin uygulandığı başlıca alanlardır.
  • Tripod Turnikeler - Genellikle jeton mekanizması ile entegre edilen tripod turnike modelleri aynı zamanda kollu turnike sistemleri olarak da bilinir.
  • Hızlı geçiş turnikeleri - Hızlı geçişlerin önemli olduğu alanlar için idealdir. Ayrıca görsellik de ön plandadır.
  • VIP turnikeler - Engelli ve diğer özel durumlardaki bireyler için geliştirilmiş turnike modelidir.

İşletme modelinize en uygun sistem seçimi yapmanızda sizlere yardımcı olmaya hazırız. İstek, talep ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda en iyi çözümü sunmaktayız.

Turnike Sistemleri için Bizlerle İletişime Geçebilirsiniz

Turnikeli geçiş sistemleri için bizlerle iletişime geçtiğinizde, sistemlere dair merak ettiğiniz daha birçok bilgiyi öğrenebilir, sorularınız için yanıtlar alabilir ve ayrıca bizlerden piyasa geneline kıyasla oldukça uygun bir fiyat teklifi alabilirsiniz.

Şimdiye kadar birçok işletme modeli için kusursuz sistem kurulumu yapmış olan firmamız, yeni müşterileri için de tam titizlikle ve uzman kadrosuyla hizmet vermeye hazırdır. Bu bağlamda bizlerle iletişime geçerek, turnikeli geçiş sistemi talebinde bulunacağınız alan için ücretsiz keşif talep edebilir, size özel çözüm sunmamızı sağlayabilirsiniz.

MAKROTEK E-BÜLTEN
Makrotek e-bültene abone olarak kampanyalar ve haberler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.