Solar Kamera Sistemleri

Solar Kamera Sistemleri

Solar Kamera nedir?

Solar kamera, şebeke elektriğinin olmadığı alanlarda, kendi güneş paneli ile elektriğini üreten ve tek başına çalışabilen kameralara denir. Dağ evi, bağ evi, çiftlik evi, balık çiftliği, tarla, arsa, karavan vs gibi bir çok alanda kullanılabilir. Bir çok solar kamera modelinin içinde dahili bataryası da bulunur ve topladığı güneş enerjisini bu bataryalara depolar, böylelikle güneşin olmadığı günlerde bu dahili bataryası ile çalışmaya devam eder. 

Solar kameralar içerisine takılan hafıza kartına kayıt yapar ihtiyaç duymanız halinde hafıza kartlarını alarak bilgisayarınız vasıtasıyla kayıtlarınızı izleyebilirsiniz.  

Solar kameralarda isteğe göre sim kart takılan modelleri de bulunmaktadır. İçerisine takılacak bir sim kart ile cep telefonunuz veya bilgisayarınızdan istediğiniz her yerde görüntülerinizi canlı olarak veya geçmiş kayıtlarınızı izleyebilirsiniz. Kameranızı alırken kameranın imei numarasının kayırlı olmasına diikat ediniz. Piyasada bulunan ucuz sim kartlı kameraların bir çoğunun imei numarası kayıtlı olmayıp, daha sonra kapanmaktadır. Hikvision, Ezviz, Dahua, UNV vs gibi kalitesi iyi olan markaları tercih etmenizde fayda var.

MAKROTEK E-BÜLTEN
Makrotek e-bültene abone olarak kampanyalar ve haberler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.